Piekielnie dobra inwestycja

       36%            
Udziałowcy: 3
Zebrana kwota: 108 000 PLN
Cel: 300 000 PLN
Piekielnie dobra inwestycja

Red Dev Studio to jedna z niewielu spółek produkujących gry komputerowe z siedzibą w północno-wschodniej części Polski, w Olsztynie. Studio powstało w 2015 roku, w wyniku współpracy kilku zapaleńców tworzenia gier. Praca ‘na poważnie’ rozpoczęła się z końcem 2016 roku, wraz z wejściem do spółki inwestora - EBC Incubator. Zespół Red Dev Studio tworzą młodzi i ambitni pasjonaci elektronicznej rozrywki, mający coraz większe doświadczenie w produkcji gier.

„Początkowo tworzyliśmy gry z myślą o rynkach mobilnych, jednak szybko zrozumieliśmy, że realizacja naszych pomysłów wykracza poza obecne możliwości techniczne telefonów i tabletów. Zaczęliśmy tworzyć produkcje skierowane w pierwszej kolejności na platformy stacjonarne, w naszych planach produkcyjnych są jednak także konsole.

Podczas tworzenia gier przez cały czas staramy się szukać nowych, innowacyjnych rozwiązań, czy to w rozgrywce, opowiadaniu historii czy w warstwie artystycznej gier. Tworząc kolejne produkcje chcemy zaskakiwać graczy. Już na etapie pomysłu zastanawiamy się czym możemy zachęcić gracza do naszych gier."

Nasz cel

W ramach kampanii crowdfundingu przychodowego Red Dev Studio oferuje Inwestorom możliwość zainwestowania w przyszły strumień przychodów pochodzący ze sprzedaży trzech gier. Oferowane jest 10% przychodów za 300 tysięcy złotych.  Pozyskane w ten sposób fundusze zostaną przeznaczone na dokończenie gier i przeniesienie ich na inne platformy.

Przedstawione poniżej gry są tworzone przez trzy zespoły, co zapewnia dywersyfikację ryzyka produkcyjnego. Zróżnicowanie gatunków gier zapewnia natomiast dotarcie do większej grupy odbiorców. Każda z gier będzie umieszczana w kilku kanałach sprzedaży, na kilku różnych platformach (Android, iOS, PC, Apple, Switch), co maksymalizuje potencjalną stopę zwrotu i wydłuży okres sprzedaży.

Środki pozyskane w ramach kampanii zostaną przeznaczone na dokończenie gier będących obecnie w produkcji, a także na portowanie ich na kolejne platformy. Stopień zaawansowania prac nad każdą z gier to minimum 75%. Oznacza to, że wszystkie produkcje zbliżają się do końca okresu produkcyjnego, a to minimalizuje ryzyko produkcyjne.

Każda z poniżej przedstawionych gier zapewni graczom minimum kilka godzin rozrywki za cenę w przedziale od 5 do 20 € dla gier premium oraz darmową rozrywkę w grach w modelu ‘free to play’, z możliwością zakupów wewnątrz gry. Świadome zarządzanie ceną gier oraz cenami w sklepach z płatną zawartością, jak również darmowe bonusy na początek będą dodatkowym atutem podczas sprzedaży.

Symulacja dla kampanii crowdfundingu przychodowego

Założenia

Inwestycja dokonana przez Inwestorów Crowd Dragons
300 000 PLN
Pierwotne nakłady poniesione przez Dewelopera na wszystkie projekty
250 000 PLN
Procent od przychodów przypadający na Inwestorów Crowd Dragons
10%
Kurs PLN/EUR
4,2 PLN
Koszty dystrybucji i silnika (% przychodu)
40%

Symulacja stopy zwrotu

Średnia cena sprzedaży gry
Ilość sprzedanych gier z pakietu w całym cyklu ich życia (PC, konsole)*
Przychód ze sprzedaży gry
2 047 500 PLN
Przychód netto (pomniejszony o koszty dystrybucji)
1 228 500 PLN
Zysk (strata) Inwestora
67 850 PLN
% zysk (strata) Inwestora
27%

Down to Hell

Down to Hell to gra komputerowa, gdzie najważniejsze jest taktyczne podejście do walki. Gracz wcieli się w rycerza, doświadczonego wojownika, który musi uratować tajemniczą dziewczynkę z rąk krwiożerczych demonów.

Cel emisji:

nowe rodzaje przeciwników (new types of enemies)

nowe rodzaje czarów, broni, lokacje specjalne, port na Switch

Rodzaj gry: platformowa
Premiera: wrzesień 2018
Deweloper: Red Dev Studio
Wydawca: Ultimate Games
Platforma: Windows, X OS

Na pięciu zapierających dech w piersiach poziomach gracz spotka na swojej drodze ponad trzydzieści rodzajów przeciwników. Każdy z nich będzie posiadał kilka rodzajów ataków, które będą wymagały innej reakcji gracza. Na każdym z etapów gracz będzie musiał zmierzyć się z trzema unikalnymi bossami. Sprawdzą oni nie tylko umiejętności walki gracza, ale też jego spostrzegawczość czy zdolność szybkiego podejmowania decyzji w kryzysowych sytuacjach.

Cechy:

  • Taktyczna walka – w Down to Hell ważne będzie odpowiednie podejście gracza do każdego przeciwnika. Obserwacja ataków demonów i opracowanie odpowiedniej taktyki walki będzie kluczowe w celu pokonania kolejnych wrogów.
  • Kilka rodzajów broni – gracz będzie mógł wybierać pomiędzy mieczami, toporami czy młotami. Każdy typ broni będzie posiadał unikalny dla siebie atak specjalny.
  • Potężne czary – główny bohater gry już na początku wędrówki otrzymuje możliwość  prowadzenia walki przy pomocy rozmaitych zaklęć.
  • Elementy RPG – rycerz wraz z każdym pokonanym wrogiem będzie osiągać kolejne poziomy doświadczenia, które pozwolą mu stać się jeszcze potężniejszym.
  • Nadzwyczajni bossowie – gracz w czasie gry zmierzy się z kilkunastoma bossami, z których każdy z nich będzie potężniejszy i bardziej przerażający.
  • Pięć różnorodnych krain – ciemna jaskinia czy piekło, każda lokacja będzie bardzo różniła się od poprzedniej. Nie tylko pod względem wyglądu, czy przeciwników, ale także wykorzystania innej mechaniki przewodniej poziomu.

Chicken Rider

Chicken Rider to gra typu endless runner, w której gracz wciela się w młodego misia polarnego walczącego o wolność innych zwierząt. W czasie próby wyswobodzenia kur z fermy nie wszystko idzie jednak po jego myśli. Podczas misji bohater włącza alarm i zostaje zmuszony do ucieczki na jedynym dostępnym środku lokomocji... kurczaku.

     

 

Cel emisji:

nowe misje (scenariusze, dialogi i grafiki),

nowe typy modułów, nowe rodzaje postaci

Rodzaj gry: endless runner
Premiera: lipiec 2018
Deweloper: Red Dev Studio
Wydawca: Ultimate Games
Platforma: Windows, iOS, Android

 

Podczas rozgrywki do ucieczki gracz będzie mógł wykorzystywać pokręcone power upy, wśród których znajdą się między innymi wiewiórcze komando czy typowy amerykański redneck! W trakcie rozgrywki gracz za zebrane monety będzie mógł kupować misiowi nowe stroje, a także odblokowywać nowe “wierzchowce”.

Cechy:

  • Super ekscytujący gameplay – bohaterowie nie mogą zatrzymać się nawet na moment, w przeciwnym wypadku zostaną złapani!
  • Ponad 70 różnych strojów – ucieczka to jedno, ucieczka w odpowiednim stylu to drugie. Gracz będzie mógł swobodnie zmieniać elementy stroju misia.
  • Odjechane power-upy – wiewiórcze komando, sos tabasco czy kosiarka - to tylko niektóre z wielu power-upów dostępnych w grze.
  • 7 różnych kurczaków - w grze dostępnych będzie 7 różnych “wierzchowców”.
  • 8 różnorodnych lokacji – w trakcie ucieczki bohaterowie trafią między innymi do Area 51, amerykańskiego miasteczka czy nawet w kosmos!

POTATO

P.O.T.A.T.O. to zaprojektowana zgodnie z regułą “Easy to learn, hard to master” (“proste zasady, trudna rozgrywka”) gra mobilna, polegająca na zarządzaniu stacją kosmiczną. Zadaniem gracza będzie realizowanie misji fabularnych przy jednoczesnej konieczności rozwiązywania występujących na stacji problemów, utrudniających funkcjonowanie stacji lub wręcz grożących jej zniszczeniem.

           
Cel emisji:

nowa lokacja (new locations)

nowe rodzaje przeciwników, nowe powerup'y, port na Switch

Rodzaj gry: symulator stacji kosmicznej
Premiera: październik 2018
Deweloper: Red Dev Studio
Wydawca: Ultimate Games
Platforma: iOS, Android

 

Bliżej nieokreślona przyszłość. Tembodża, niewielkie totalitarne państwo chce zaistnieć na arenie międzynarodowej. W tym celu buduje stację kosmiczną. Stworzenie kosmicznego orbitera pochłonęło 93,39% budżetu państwa. Kiedy szarfa została uroczyście przecięta, ostatnie korki od najtańszego szampana uderzyły o ziemię, a na stację trafili pierwsi astronauci, okazało się, że nie wszystko poszło zgodnie z planem. Zagrożeniem dla pierwszych śmiałków jest nie tylko kosmos z jego tajemnicami i niebezpieczeństwami, ale również sama stacja. Pracownicy znajdujący się w obiekcie nie mają jednak wyboru i muszą zrobić wszystko by uszczęśliwić dowództwo misji, naród, Cara Tembodży Stefana IV, a przy okazji utrzymać się przy życiu.

Jako kapitan stacji gracz będzie zarządzał wszystkimi aspektami funkcjonowania kosmicznej placówki, wydając polecenia astronautom. Na starcie rozgrywki kapitan wybierze skład załogi, typ stacji i zestaw modułów na początek. Za pieniądze zarobione na misjach, gracz będzie mógł zatrudnić nowych członków załogi, kupić dodatkowe moduły, materiały niezbędne do funkcjonowania stacji i rozmaite ulepszenia.

Cechy:

  • Ciekawe i zabawne misje fabularne – Wraz z postępami w rozgrywce dowódca stacji będzie odkrywał prawdziwe powody i cel powstania stacji. Wraz z rozwojem fabuły gracz przejmie jedną z satelit telewizyjnych, który posłuży do nadawania tembodżańskiego reality show “Przetrwaj w obozie”, trafi też do marsjańskiej świątyni zbudowanej na cześć ziemniaczanego boga - Aaloo.
  • Mnogość zdarzeń losowych – Kosmos jest ogromny, piękny i niebezpieczny. To ostatnie jest szczególnie ważne dla załogi nie w pełni sprawnej stacji. Na pokładzie P.O.T.A.T.O. gracz będzie musiał radzić sobie z codziennymi usterkami, jak i ze zdarzeniami daleko odbiegającymi od rutyny.
  • Kontrola nad stacją – Jako dowódca P.O.T.A.T.O. gracz ma całkowitą kontrolę nad stacją i pełną swobodę działania. Misje lub awarie można ignorować - pytanie jak długo? Wybuchł pożar? Wyślij astronautów z gaśnicą lub odetnij dopływ tlenu. Albo jedno i drugie.
  • Poziomy umiejętności – Każdy z pracowników stacji będzie reprezentować jedną z jedenastu klas postaci z możliwością podnoszenia poziomu poszczególnych umiejętności. Poziom umiejętności będzie miał wpływ na czas niezbędny do wykonania zadania.
  • Moduły – Tembodżańska stacja kosmiczna jest złożona z wyspecjalizowanych modułów, realizujących różne istotne dla działania stacji funkcje. Gracz będzie miał możliwość decydowania, o jakie moduły rozbudować stację w trakcie gry.

O nas

Red Dev Studio jest szybko rozwijającym się producentem gier komputerowych. Na początku tworzyliśmy gry z myślą o rynkach mobilnych, jednak szybko doszliśmy do wniosku, że zasięg naszych projektów powinien zostać rozszerzony o platformy stacjonarne. Aktualnie zespół składa się z trzynastu osób, których doświadczenie w produkcji gier stale rośnie. Pierwsza z naszych większych gier, Professor Madhouse, ma już ponad 20 000 pobrań.

Bazując na naszych umiejętnościach podejmujemy się projektów o coraz wyższym stopniu złożoności. Naszą ambicją jest wydawanie kilku gier rocznie, wyróżniających się ciekawą fabułą i ponadprzeciętną oprawą graficzną. Szukamy nowych sposobów przedstawiania rozgrywki oraz własnego stylu graficznego, wyróżniającego produkcje Red Dev Studio.

Wojciech Sypko
Założyciel i prezes zarządu Red Dev Studio. Ponad dwadzieścia lat doświadczenia w programowaniu i zarządzaniu projektami. Od kilku lat zdobywa doświadczenie w produkcji gier.

Krzysiek Szatkowski
Główny grafik z doświadczeniem w różnych aspektach branży graficznej. Świetnie odnajduje się w mrocznych klimatach, projektując krainy, demony i głównego bohatera w grze Down to Hell.

Mariusz Osowski
Wiodący programista ze znajomością kilku silników i technologii niezbędnych do implementacji naszych projektów. 

Antek Sojka
Koncertuje, komponuje i nagrywa płyty, a w wolnym czasie wyczarowuje ścieżki dźwiękowe do gier produkowanych w Red Dev Studio.

Maciek Czekała
Programista z wieloletnim doświadczeniem w implementacji gier. Publikował własne gry, pracował dla kilku zespołów w branży oraz przygotowywał recenzje nowych tytułów. 

FAQ

JAK WYGLĄDA PROCES INWESTYCJI W MODELU CROWDFUNDINGU PRZYCHODOWEGO?

  • Określ procent z przychodów - Zdecyduj ile procent udziałów w przychodach danego projektu chcesz zakupić.
  • Wypełnij formularz, zapoznaj się i zatwierdź umowę inwestycyjną, zapłać online - Potwierdzenie płatności otrzymasz na wskazany w formularzu adres e-mail. Aby dokonać zakupu musisz być zalogowany.
  • Otrzymaj potwierdzenie dokonania inwestycji  – Na wskazany adres e-mail otrzymasz potwierdzenie transkacji oraz opis dalszych kroków związanych z poczynioną inwestycją.
  • Jeżeli dana kampania nie zakończy się sukcesem (nie osiągnie celu finansowego bądź ceny minimalnej), wtedy zainwestowane środki zostaną zwrócone.

Dokumenty

Musisz być zalogowany, aby móc pobrać pliki kampanii

Komentarze

Musisz się zalogować, aby móc komentować

Zapisz się do newslettera

Klauzula informacyjna

Crowd Dragons Sp. z o.o. posiadającą siedzibę w Warszawie, przy ul. Wilczej 28/10, jako administrator danych osobowych, znformują Panią/ Pana, iż:

  • podanie danych jest dobrowolne ale niezbędne w celu współpracy biznesowej oraz uzyskania informacji marketingowej;
  • posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania;
  • podane dane będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 pkt a) i zgodnie z treścią ogólnego rozporządzenia o ochronie danych.;
  • dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do zakończenia współpracy biznesowej;
  • ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.;
Portal wykorzystuje pliki cookie. Informacje dotyczące celu używania cookie oraz sposobu zmiany ustawień cookie w przeglądarce dostępne są w Polityce Prywatności. Niedokonanie zmian ustawień na ustawienia blokujące zapisywanie plików cookies jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.